ABA: Domaći teren ponovo odbranjen, FMP Meridian bolji od Krke

KK FMP Meridian ostvario je i osmu pobedu u sezoni. U 10. kolu ABA lige gostovala je Krka, motivisana da ostvari pobedu, ali su Panteri spremno dočekali jako dobrog rivala. Od početka je u redovima FMP-a bila prisutna velika energija i puno raspoloženih igrača. FMP Meridian je na kraju savladao Krku rezultatom 87:76, a opšti utisak je da je pobeda mogla biti i ubedljivija.

Izabranici trenera Nenada Stefanovića su odigrali savršenih 30 minuta i nakon tog perioda imali 20 poena prednosti – 69:49. Pad koji je i normalan za jednu mladu i neiskusnu ekipu na nivou ABA lige dogodio se u poslednjoj četvrtini. Iskusni Rok Stipčević pogađao je teške šuteve i vratio Krku u igru 81:76. Zablistao je tada Geret Nevels, pojavio se u pravom trenutku, ukrao loptu i postigao dva penala. Nova ukradena lopta, ovog puta Brajsa Džonsa, a Danilo Tasić je to pretvorio na drugoj strani terena u poene koji su i definitivno rešili pitanje pobednika.

Čvrsta odbrana i sjajan protok lopte u napadu potpuno su slomili otpor rivala u drugoj četvrtini koju su Panteri rešili u korist rezultatom 31:15. Razlika je već tada bila ogromnih ”plus 19” i kontrola utakmice je preuzeta – 54:35.

Prednost je dodatno rasla i u trećoj četvrtini koju je FMP Meridian započeo mini-serijom 4:0 i otišao na 23 poena prednosti. Izabranici Nenada Stefanovića bili su rešeni da u ranoj fazi drugog poluvremena reše svako pitanje pobednika. Međutim, mladost FMP-a je u poslednjoj četvrtini donela neke greške koje su rezultovale i povratkom Krke u meč koji je već pomenut.

Kao po navici najefikasniji je bio Danilo Tasić koji je meč završio sa 14 poena i sedam skokova. Ekpe Izundu i mladi Marko Pavićević upisali su po 11 poena. Nenad Nerandžić je uz 10 poena upisao i šest asistencija, a Aleksa Stepanović je dvocifrenom partijom pokazao da se sjajno uklopio u tim kao poslednje pojačanje. On je meč završio sa 10 poena.

Panteri su još jednom pokazali izvrsnu partiju i odbranili domaći teren. FMP Meridian ne zna za poraz na svom terenu u sezoni 2021/2022, a skor 8-2 učvršćuje Pantere na trećem mestu tabele. Gotovo savršen start za mladu ekipu koja ima još toliko toga da pokaže u ovoj sezoni.

FMP Meridian – Krka 87:76 (23:20, 31:15, 15:14, 18:27)

FMP Meridian: Nevels 6, Pavićević 11, Vujičić 5, Džons 8, Šaranović, Tasić 14 (7sk), Radonjić 5, Izundu 11, Simović 3, Nerandžić 12 (6as, 4sk), Stepanović 10, Lakić 2.

Pogledajte kompletnu statistiku sa utakmice ovde.