Upcoming MatchFMP Meridian – Mega Mis/30/09/2022/FMP Arena

Hrabri Panteri u polufinalu Meridian kvalifikacionog turnira za Ligu Šampiona

11

KK FMP Meridian ostvario je plasman u polufinale kvalifikacionog turnira za Ligu Šampiona. Sa ulogom autsajdera, ali hrabri i odvažni, Panteri su savladali Rio Breogan rezultatom 76:64. Karakter i mentalitet ekipe bio je na ispitu u trećoj četvrtini kada je rival iz ACB lige imao 10 poena prednosti (34:44). Usledila je furiozna serija, čak 21:3 koja je minus od deset poena pretvorila u ’’plus osam’’. Preuzeta je potpuna kontrola utakmice, pre svega zahvaljujući velikoj čvrstini u timskoj odbrani izabranika Nenada Stefanovića.

Tim, to će najbolje opisati kako su izgledali igrači FMP Meridiana na ovoj utakmici gde je čvrstina bila preko potrebna. Ipak i u takvim okolnostima izdvojili su se individualni učinci. Paulisu Valinskas je bio najefikasniji sa 14 poena i pet asistencija. Sjajan je bio Trent Frejzer koji je imao dabl-dabl učinak od 11 koševa i 10 asistencija. Dvocifreni su bili najkorisniji igrač utakmice Ebuka Izundu – 11 poena, osam skokova, indeks 15. Takođe i Nikola Janković koji je meč završio sa 11 koševa.

Veliki ulog osetio se od prve sekunde utakmice. Obe ekipe bile su veoma čvrste i igralo se na rubu faula. Početak utakmice pripoao je Panterima koji su sa mnogo energija ušli u meč i na svom kontu imali šest poena prednosti (12:6). Međutim, Rio Breogan se brzo vratio u igru serijom 7:3 i od tada je stupio na snagu potpuni egal.

Igra koš za koš donela je izabranicima trenera Stefanovića tri poena prednosti nakon prve četvrtine (20:17). Nekoliko brzopletih grešaka igrača FMP Meridiana dovelo je do serije Španaca 7:2, ali je reakcija bila odlična. Ponovo se vratila energija sa početka i Panteri su serijom 8:0 došli ponovo do najvećeg vođstva (30:24). Ipak, završnica druge četvrtine je pripala Špancima koji su novom serijom, ovog puta 8:2 otišli na odmor sa košem prednosti (32:34).

Mini-serija je nastupila i početkom treće četvrtine. Rio Breogan je serijom 7:0 došao do devet poena prednosti i trener Stefanović je morao da reaguje tajmautom (32:41). Prednost gostiju je rasla i do 34:44, ali su onda Panteri pokazali neverovatan karakter.

Čvrstina u odbrani kreirala je sudbinu ove utakmice. Izvrsne role Alekse Stepanovića, raspoloženog Pauliusa Valinskasa, Čarlsa Dženkinsa na obe strane terena, neverovatna borbenost mladog Nikole Šaranovića, Jankovićeva izvrsna rešenaj pod obručem… Samo su se ređali raspoloženi pojedinci koji su naplaćivali fantastičnu timsku odbranu. Rezultat toga? Serija 21:3 i minus od 10 poena je pretvoren u plus od osam (55:47).

Preuzeli su Panteri kontrolu nad utakmicom, kada je Rio Breogan zapretio pojavio se fantastični Ebuka Izundu koji je nalazio izvanredna rešenja i upravo nakon četiri njegovih vezanih poena FMP Meridian je stekao dvocifrenu prednost posle koje se pitanje pobednika nije postavljalo – 67:56.

Vremena za slavlje nema puno. Iako derbi meč četvrtfinala, Panterima je do plasmana u grupnu fazu Lige Šampiona ostalo još dva koraka. Polufinalni meč sa Opavom na programu je u petak od 20 časova u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’

FMP Meridian – Rio Breogan 76:64 (20:17, 12:17, 23:13, 21:17)

FMP Meridian: Frejzer 11 (10as), Bič 3, Stepanović 7, Nerandžić 6, Šaranović 3, Simović, Izundu 11 (8sk), Janković 11, Dženkins 5 (4sk), Vujičić, Manojlović 5, Valinskas 14 (5as).