Mega bolja od Pantera u finalu memorijalnog turnira ’’Stevan Jelovac’’

11

Košarkaši FMP Meridiana nisu uspeli da ponove vanserijsko izdanje iz polufinalnog meča kada su odigrali praktično savršenu utakmicu protiv ekipe SC Derby. U finalu memorijalnog turnira ’’Stevan Jelovac’’, domaćin ekipa Mega Mis bio je bolji i pobedio rezultatom 83:62.

Najefikasniji u redovima FMP Meridiana bili su Ebuka Izundu i Nikola Janković koji su postigli po 10 poena. Izundu je uz to dodao i šest skokova. Trent Frejzer je meč završio sa sedam poena i šest asistencija, dok je Šaranović takođe na svom kontu imao sedam poena.

Nakon potpunog egala u prvoj četvrtini i vođstva Pantera nakon 10 minuta usledio je pad u igri. FMP Meridian je nekarakteristično potpuno ispao iz napadačkog ritma i drugu četvrtinu je domaćin rešio u svoju korist 18:9. Pokušali su izabranici Nenada Stefanovića da se agresivnijom igrom vrate u meč, započeli treći period mini-serijom 4:0 koju je predvodio novajlija Janković, ali ubrzo su ponovo ispali iz ritma.

Usledila je serija ekipe Mega Mis koja je nakon tri četvrtine imala 13 poena prednosti (63:50). Lošije šutersko veče (4/22 za 3), koje nije nikako dramatično za ovaj period sezone, odnosno pripremni period, ali i teže prilagođavanje na sudijski kriterijum onemogućili su povratak FMP Meridiana u ovaj meč.

Mega Mis je na kraju zasluženo podigao trofej memorijalnog turnira ’’Stevan Jelovac’’.

Mega Mis – FMP Meridian 83:62 (23:25, 18:9, 22:16, 20:12)

FMP Meridian: Frejzer 7 (6as), Bič 5, Stepanović 7, Nerandžić 4, Šaranović 7, Simović 3, Izundu 10 (6sk), Janković 10, Dženkins, Vujičić 3, Manojlović, Valinskas 6.