Misija “odbrana domaćeg terena” još jednom uspešna

11

Košarkaši FMP Meridiana upisali su još jednu pobedu na domaćem terenu u sezoni 2022/2023. Osmi protivnik u nizu koji je položio oružje u FMP Areni bio je Borac iz Čačka. Briljantno izdanje Pantera krunisano je veoma ubedljivom pobedom i napadačkom rapsodijom, semafor je na kraju govorio za sebe – 109:82.

Posebno imponuje podatak da je među izabranicima Nenada Stefanovića bilo čak šestorica dvocifrenih igrača. Prvi među jednakima bio je Paulius Valinskas koji je ubacio 23 poena. Pratio ga je Bo Bič sa 16. Trent Frejzer je meč završio sa 14 poena i sedam asistencija. Aleksa Stepanović je imao na svom kontu 13, Nikola Janković 11, a Nikola Šaranović 10 koševa.

U brzom ritmu se igralo na početku utakmice. Sjajno je otvorio utakmicu Aleksa Stepanović koji je u ranoj fazi utakmice imao sedam poena i bio verovatno i najzaslužniji za rano vođstvo 17:12. Borac je bio silno motivisan, uspeo je i da se vrati u egal, ali je FMP Meridian imao prepoznatljivu agresivnost na obe strane parketa. U brzom ritmu, uz odličan doprinos Frejzera, Biča i Manojlovića Panteri su završili prvu četvrtinu sa čak 31 postignutim poenom i imali osam poena prednosti na svom kontu – 31:23.

Nastavili su izabranici Nenada Stefanovića gde su stali. Bo Bič je bio raspoložen, a ujedno i nerešiva enigma za goste iz Čačka. Nakon njegove trojke Panteri su došli do 14 poena prednosti nakon manje od 14 minuta igre – 40:26.Preuzeo je FMP Meridian potpunu kontrolu. Ključna je bila odbrana, koja je svela jedan izuzetan napadački tim poput Borca na samo 11 poena u drugoj četvrtini. Prirodno je bilo u takvim okolnostima da Panteri sa velikom zalihom odu na poluvreme – 55:34.

Treća četvrtina nije donela mnogo toga novog. Izabranici Nenada Stefanovića plenili su energijom, ali i izvrsnim protokom lopte u napadu. Ređali su se dobri potezi, a egzekucija nije izostala. Razlika je išla i do velikih plus 31- 74:43. Pitanje pobednika je bilo rešeno, ali pristup Pantera je bio očekivano veoma ozbiljan do kraja utakmice. Drugo poluvreme pripalo je individualno govoreći Pauliusu Valinskasu koji je briljirao. Njegova trojka uz faul na tri i po minuta pre kraja je postavila i “stoku” na semafor – 102:74.

FMP Meridian – Borac Čačak 107:81 (31:23, 24:11, 25:23, 27:24)

FMP Meridian: Frejzer 14, Bič 16, Pavićević 2, Stepanović 13, Šaranović 10, Matović 2, Izundu 9, Janković 11, Dženkins, Vujičić, Manojlović 7, Valinskas 23.