Prvi poraz Pantera u Superligi Srbije

11

Košarkaši FMP SoccerBet nisu uspeli da nastave trijumfalni niz u Superligi Srbije. Na teškom gostovanju u ’’Dudovoj šumi’’ Spartak je pobedio rezultatom 82:78.

Najefikasniji u redovima Pantera bio je Čarls Mening koji je ubacio 19 poena, njegov imenjak Mur ubacio je poen manje, dok je Aleksa Stepanović meč završio sa 15 koševa. Razlog za zabrinutost bio je kada je Stepanović krajem četvrtine udario glavom o parket, ali se vratio polovinom treće deonice i time pokazao da nije reč o težoj povredi što je svakako najbitnije u ovom trenutku.

Od početka utakmice Panteri nisu bili na prepoznatljivom nivou energije, što možda i ne treba da čudi jer iza sebe imaju paklen ritam odigravanja dve utakmice nedeljno. Ipak, sa ispravnim stavom uspeli su da se vrate iz dvocifrenog minusa koji su imali polovinom druge četvrtine. Snažna odbrana krojila je furioznu seriju 13:0 koja je donela potpuni preokret (39:41). Činilo se u tim trenucima da će izabranici Nenada Stefanovića preuzeti kontrolu nad utakmicom, ali to se nije dogodilo.

U nastavku je viđena velika borba i potpuni egal sve do same završniče. Na nešto više od tri minuta pre kraja rezultat je glasio 74:74 i tada su Panteri potpuno stali. Dve uzastopne izgubljene lopte, promašeni šutevi, a na drugoj strani Spartak je ponovo poslužio šut za tri koji im je u ovoj utakmici bio izuzetno oružje. Pogodili su Medarević i Sokolović trojke i odvojili domaćina na plus šest (80:74).

Panteri se nisu predavali, Čarls Mur i Bo Bič su sa linije penala topili prednost u dva navrata. Dobra odbrana, odnosno postavljena ’’zamka’’ u vidu zonskog presinga stvorila je šansu za veliki preokret, ali je on izostao kada je Čarls Mening promašio na devet sekundi pre kraja.

Panteri naredni meč igraju za sedam dana na Zlatiboru. Poslednje kolo grupe A Superlige Srbije odigraće 31. maja kada je zakazano gostovanje FMP SoccerBet ekipi OKK Beograda.

Spartak Officeshoes – FMP SoccerBet 82:78 (29:21, 12:22, 23:25, 18:10)

FMP SoccerBet: Mening 19, Bič 5, Mur 18, Todorić, Stepanović 15, Šaranović 3, Simović 3, Matović, Izundu 4, Dženkins 5.