Upcoming MatchFMP Meridian – Mega Mis/30/09/2022/FMP Arena

Izostalo iznenađenje u Baru, Mornar bolji od Pantera

11

KK FMP Meridian nije uspeo da napravi iznenađenje i savlada Mornar na gostovanju. Velika neizvesnost pratila je čitav tok utakmice, Panteri su dobar deo meča i bili u vođstvu, ali je u dramatičnoj završnici domaćin ipak slavio.

Pitanje pobednika rešavalo se u poslednjem minutu. FMP Meridian je imao nekoliko šansi za trijumf, ali Marko Pavićević i Geret Nevels po dva puta nisu bili precizni. Najbolja prilika posle ofanzivnog skoka pripala je sjajnom Nevelsu koji je imao otvorenu trojku za vođstvo, ali nije bio precizan. Vreme je išlo na ruku Mornaru koji je sa linije penala trasirao sebi put do pobede – 82:78.

Najefikasniji u redovima Pantera bio je upravo Nevels koji je meč završio sa 17 poena i osam skokova pa je još veća šteta što sjajnu partiju nije krunisao trojkom koja bi možda i donela trijumf. Pratio ga je Daniklo Tasić koji je ubacio 12 poena uz osam skokova, a dvocifren je bio i Brajs Džons sa 11 poena i uz to upisao osam asistencija. Brajs Džons je na ovom meču prekinuo i fenomenalnu seriju od 62 pogođena slobodna bacanja u nizu što je svojevrstan rekord ABA lige.

FMP Meridian sada zauzima 3. mesto na tabeli ABA lige sa učinkom od 10 pobeda i četiri poraza, uz tri zaostale utakmice (Budućnost, Cedevita Olimpija i Igokea). Naredni meč Panteri igraju na svom terenu, 29.01. od 21 čas protiv ekipe Mege.

Duži period bez utakmica se nije osetio na početku meča. Panteri su bili silno motivisani i raspoloženi protiv favorita u Baru. Nakon trojke kapitena Marka Radonjića FMP Meridian je stekao i prvu osetniju prednost na početku meča (2:9). Ipak, domaćin je zaigrao veoma dobro i iskoristio mali pad koncentracije u redovima Pantera. Serijom 10:2 Mornar je preuzeo vođstvo, ali su izabranici Nenada Stefanovića odbili nalet. U nastavku je viđena igra koš za koš i Mornar je sa dva poena prednosti otišao na prvi odmor (22:20).

U pravo vreme stigla je trojka iz teške situacije mladog Šaranovića koji na taj način nije dozvolio Mornaru bilo kakvu seriju na početku. Igra u napadu FMP-a bila je veoma tečna u drugom delu igre. Pored već raspoloženih Radonjića i Tasića razigrao se Aleksa Stepanović, a kada su stigli i poeni Nerandžića FMP je vratio prednost na svoj konto. U završnici druge četvrtine Panteri su imali pet poena prednosti (41:46), ali manji pad koncentracije koštao je poene Lazića nešto pred zvuk sirene uz faul pa su Panteri tek sa pola koša prednosti otišli na veliki odmor (45:46).

U trećoj četvrtini je Geret Nevels nosio Pantere. Bio je agresivan i uspešan i najzaslužnije za očuvanje vođstva. Prednost nije uvećana, ni malo čudno s obzirom da su obe ekipe igrale veoma dobro, ipak FMP Meridian je zadržao vođstvo nakon tri odigrane četvrtine (63:65).

Nevels je nastavio da briljira i kada je Mornar izjednačio rezultat na 68:68, usledili su njegovi poeni iz tranzicije, a potom i trojka Nevelsa vratili su Panterima pet poena prednosti (68:73).

Ipak, domaćin je uzvratio serijom 7:0 i ponovo se našao u vođstvu (75:73). Stigli su veoma važni poeni mladog Marka Pavićevića koji je zaustavio seriju rivala.

Velika neizvesnost nije izostala, imao je FMP Meridian svoje šanse, možda i najbolju imao je Geret Nevels koji je imao otvorenu trojku na oko 30 sekundi do kraja, ali nažalost nije bio precizan za vođstvo. Nakon toga utakmica je bila u rukama Mornara koji je sa linije penala obezbedio pobedu.

Mornar Barsko zlato – FMP Meridian 82:78 (22:20, 23:26, 18:19, 19:13)

FMP Meridian: Nevels 17 (8sk), Pavićević 6, Vujičić 3, Džons 11 (8as), Šaranović 5, Tasić 12 (8sk), Radonjić 6, Izundu 6 (5sk), Simović, Nerandžić 5, Stepanović 7, Lakić.