Upcoming MatchFMP Meridian – Mega Mis/30/09/2022/FMP Arena

FMP Arena odbranjena, Panteri se vratili na pobednički kolosek!

11

FMP Meridian je napravio ogroman korak u borbi za plejof! Iako su prognoze pred sezone bile takve da Panterima predstoji borba za opstanak, realnost u ABA ligi je nešto drugačija.

U FMP Arenu je došla zahuktala Cibona, koja je iza sebe imala 12 vezanih pobeda i osvojen Kup Hrvatske. Međutim, Panteri su bili silno motivisani da se vrate na pobednički kolosek i u tome uspeli. Sjajnom igrom u drugom poluvremenu, uz ogromnu energiju izabranici Nenada Stefanovića slavili su rezultatom 76:71.

Sjajnu utakmicu odigrao je Brajs Džons koji je postigao 15 poena uz sedam asistencija i pet skokova. Pratio ga je Nenad  Nerandžić koji je postigao 13 poena uz sedam skokova, a njegova fantastična blokada je izvesno promenila tok utakmice. Danilo Tasić je ubacio 12 poena uz sedam asistencija, dvocifren je bio i Ebuka Izundu koji je uz 11 koševa zabeležio i osam skokova.

FMP Meridian je veoma dobro započeo utakmicu. Energična odbrana, ali i još bolji napad doneli su Panterima početno vođstvo 16:9. Međutim, dogodio se pad u igri, pre svega u odbrani i to je Cibona znala da iskoristi. Gosti iz Zagreba su uzvratili serijom 9:0 i preuzeli vođstvo (16:18).

Do kraja prve četvrtine ostao je egal i gosti su sa dva poena prednosti otišli na prvi odmor (20:22).

Početak druge četvrtine je doneo pad u igri izabranika Nenada Stefanovića. Cibona je tada dolazila do veoma lakih poena i serijom 7:0 došla nadomak dvocifrenog vođstva (20:29). U pravo vreme su stigli poeni Brajsa Džonsa i Danila Tasića (24:29), ali FMP Meridian nije dolazio do kontinuiteta u igri.

Cibona je kontrolisala ritam i imala čak i 12 poena prednosti. Panteri su povratili potreban nivo energije u završnici kada su serijom 6:0 prepolovili vođstvo rivala i sa šest poena minusa otišli na veliki odmor (36:42).

FMP Meridian je i dalje tražio ritam, mučio se u šutu za tri, ali se povratnik na teren kapiten Marko Radonjić pojavio u pravi čas. Njegova trojka iz ugla stigla je pri rezultatu 38:46, ona je bila preko potrebna i pokrenula je ekipu. Nadovezali su se Džons, Tasić, Izundu i Panteri su serijom 12:0 prešli u vođstvo uoči poslednje četvrtine (50:46).

Izabranici Nenada Stefanovića su izgledali energetski mnogo bolje, ali neizvesnost nije izostala. Igralo se koš za koš, a izvesno prelomni momenti dogodili su se na minut i po pre kraja. Nenad Nerandžić je tada na neverovatan način blokirao Rejversa, a vrlo brzo i pogodio trojku za 72:64. FMP Meridian je preuzeo potpunu kontrolu nad utakmicom.

Cibona je ipak napravila mini seriju 5:0 pa penal završnica nije izostala. Sigurni su bili Radonjić i Tasić, a Brajs Džons je dobrom odbranom otklonio svako pitanje pobednika.

FMP Meridian – Cibona 76:71

FMP Meridian: Pavićević 2, Vujičić 2, Džons 15 (7as, 5sk), Šaranović 9 (4sk), Tasić 12 (7as), Radonjić 7, Izundu 11 (8sk), Simović 3, Nernadžić 13 (7sk), Stepanović 4, Manojlović, Lakić.