Upcoming MatchFMP Meridian – Mega Mis/30/09/2022/FMP Arena

FMP Meridian u polufinalu Kupa Radivoja Koraća!

11

FMP Meridian je u polufinalu Kupa Radivoja Koraća! Besprekorna igra, kontrola ritma svih 40 minuta, fantastična odbrana više od 30 minuta… Sve je to krasilo igru izabranika Nenada Stefanovića. Panteri su igrali u brzom i ubitačnom ritmu, veoma brzo stekli i 20 poena razlike i preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom. Borac iz Čačka, jedna sjajna šuterska i napadačka ekipa, potpuno je osujećen. Na kraju, pobeda je bila ubedljiva (88:77) i vredna polufinala Kupa. Tamo će se FMP Meridian u subotu od 21 čas sastati sa pobednikom iz meča Partizan Nis – Borac Zemun.

Sjajnu utakmicu odigrao je Danilo Tasić kome je prijao povratak u Čair. On je upisao 19 poena uz 8 skokova. Fenomenalan je bio i mladi Nikola Šaranović koji je bio najmlađi akter utakmice, fenomenalan u odbrani, a na kraju je meč završio sa 12 poena i osam skokova. Ranko Simović je postigao 10 poena uz šest skokova baš koliko je imao i Aleksa Stepanović. Ne treba zaboraviti i još jedan izvrstan meč Brajsa Džonsa koji je postigao 6 poena i imao čak 13 asistencija. Izvrstan je bio Nenad Nerandžić kome nije mnogo izmakao trip-dabl s obzirom da je meč završio sa devet poena, sedam skokova i sedam asistencija.

FMP Meridian je sa mnogo energije ušao u utakmicu. Panteri su igrali besprekorno u odbrani i zaustavili izuzetno talentovani sastav Borca. Čačani su za deset minuta postigli svega osam poena, a izabranici Nenad Stefanovića na krilima sjajnih rola Danila Tasića, Nikole Šaranovića i Alekse Stepanovića stekli 11 poena prednosti (19:8).

U nastavku je igru i dalje kontrolisao jedan tim, a to je bio FMP Meridian. Debi Nikole Manojlovića u dresu Pantera prošao je veoma opaženo, veliku energiju uneo je i Ranko Simović koji je bio aktivan u skoku na obe strane terena. Prednost fantastičnih išla je i do plus 22 u drugom delu, druge četvrtine (36:14).

Usledio je manji pad u igri, do tada savršenih izabranika trenera Stefanovića. Nekoliko brzopletosti, promašenih zicera i propusta u odbrani doneli su seriju rivala 12:3 pa je FMP Meridian otišao sa 13 poena prednosti na veliki odmor (39:26).

Odbrana FMP Meridiana bila je sjajna i u nastavku. Borac je ostavljen bez poena gotovo četiri minuta igre. Na drugoj strani i dalje je briljirao Danilo Tasić, energija mladih igrača bila je sjajna i upravo posle poena Marka Pavićevića Panteri su otišli ponovo na plus 20 (46:26). Do najvećeg vođstva FMP Meridian je stigao nedugo potom kada je Nikola Šaranović nagradio sebe trojkom za perfektnu partiju u odbrani (49:28).

Prednost je sačuvana do kraja perioda, nakon trojke Ranka Simovića iznosila je opet 21 poen (62:41). Smanjio je Radovan Đoković trojkom uz zvuk sirene (62:44).

FMP je igrao u brzom ritmu i sjajno čitao odbranu rivala. Borac je vezao nekoliko šuteva za tri  poena, ali Panteri su uvek imali odgovor. Visoko vođstvo se nije dovodilo u pitanje i FMP Meridian je rutinski priveo meč kraju.

FMP Meridian – Borac Čačak 88:77 (19:8, 20:18, 23:18, 26:33)

FMP Meridian: Gušić, Pavićević 4, Vujičić 5, Džons 6 (13as), Tasić 19 (8sk), Izundu 6, Simović 10 (6sk), Nerandžić 9 (7sk, 7as), Stepanović 10 (6sk), Manojlović 7.