Kraj fantastične sezone u ABA ligi, Budućnost u polufinalu ABA lige

11

KK FMP Meridian nije uspeo da iznenadi Budućnost i produži četvrtfinalnu seriju ABA lige. Iskusniji protivnik bio je smireniji i staloženiji u završnici utakmice. Kao po pravilu meč između Pantera i Podgoričana rešavan je u samoj završnici, a meč je pripao iskusnijim gostima čiji je sastav pun od preiskusnih igrača – 74:79.

Opšti je utisak da je sezona za ponos FMP Meridiana mogla da potraje i duže. Borbeni Panteri su zaista odigrali sjajan meč, ali Brajs Džons koji 11 dana nije trenirao i Geret Nevels koji je odigrao drugih deset minuta sezone nakon teške povrede nisu mogli da pruže više. Naravno, oni ne snose nikakvu krivicu, naprotiv, Klub je ponosan što u svojim redovima ima takve igrače koji su i svoje zdravlje stavili u službu ekipe i svojih saigrača.

Najefikasniji bio je Danilo Tasić koji je odigrao još jednu fenomenalnu utakmicu i upisao 17 poena uz devet skokova i četiri asistencije. Pratio ga je kapiten Marko Radonjić koji je meč završio sa 14 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Dvocifren učinak imao je i Ebuka Izundu koji je postigao 10 poena.

Početak meča pripao je u potpunosti Panterima. Otvaranje iz snova, sa mnogo energije uz pomoć pune ”FMP Arene”. Za samo tri minuta igre FMP Meridian je na svom kontu imao 12 poena prednosti. Ipak, iskusni rival je uspeo da odgovori i oberučke prihvatio neke jeftine greške Pantera. Istini za volju sve je počelo sa tri slobodna bacanja Džastina Kobsa u momentima kada je malo šta Budućnosti polazilo za rukom.

Odbio je kapiten Radonjić prvobitan nalet rivala, ali je Budućnost ušla u dobar ritam. Odličan doprinos dao je prekaljeni internacionalac Vladimir Micov i prva četvrtina je okončana u potpunom egalu 25:25.

U nastavku igre je ponovo FMP Meridian pronašao svoj ritam. Sjajni Danilo Tasić je postigao je trojku koja je donela sedam poena prednosti njegovoj ekipi – 34:27. Međutim, ponovo nekoliko olako izgubljenih lopti je skupo plaćeno, serijom Budućnosti 7:0. U završnici prvog poluvremena pojavio se i Brajs Džons sa pet uzastopnih poena, na energiju, uprkos problemima koje ima. Bio je on i najzaslužniji za vođstvo od šest poena nakon 20 minuta igre -46:40.

Početak treće četvrtine je značajno odredio dalji tok utakmice. FMP Meridian je praktično bio bez poena četiri minuta, ali je energijom i dobrom odbranom čuvao minimalno vođstvo. Ipak, tragali su izabranici Nenada Stefanovića za svojim ritmom i do kraja četvrtine su postigli samo deset poena pa je Budućnost preuzela vođstvo (56:59).

Viđena je velika borba, Panteri su se maksimalno borili s obzirom na sve okolnosti uz pomoć sjajne publike. Ipak, završnica je pripala Budućnosti. Izostala je energija u sastavu FMP Meridiana, nedostajalo je svežnine među nosiocima igre koji su poneli veliki teret uprkos povredama koje imaju. Edin Atić je poenima sa linije penala stavio tačku na odličnu utakmicu četvrtfinala.

KK FMP Meridian – Budućnost Voli 74:79 (25:25, 21:15, 10:19, 18:20)

FMP Meridian: Nevels 7, Pavićević 2, Vujičić 4, Džons 9 (6as), Paranović, Tasić 17 (9sk), Radonjić 14 (7sk, 4as), Izundu 10, Simović 5, Nerandžić 2, Stepanović 4, Manojlović.