Upcoming MatchFMP Meridian – Mega Mis/30/09/2022/FMP Arena

Neizvesnost i drama, ali FMP Meridian bez iznenađenja protiv Partizana

11

Košarkaši FMP Meridian odigrali su veoma dobru utakmicu, bili u prednosti gotovo 30 minuta, ali nisu uspeli da iznenade jednog od favorita za najviši plasman u ABA ligi. Partizan Nis je bio bolji rezultatom 86:80 nakon veoma neizvesne završnice i velike borbe.

Utakmica se odlučivala u samoj završnici. Mladoj ekipi FMP Meridiana je ponestalo svežine u tim trenucima, duža kupa i prebogato iskustvo nekadašnjih evroligaških igrača kao što su Panter, Ledej i Lesor, kao i Murov individualni kvalitet odneli su prevagu.

Sjajnu utakmicu je odigrao Danilo Tasić koji je predvodio ekipu sa 16 poena, Marko Radonjić je ubacio 13, Ebuka Izundu je na svom kontu imao 12 koševa, a dvocifreni su bili Nena Nerandžić sa 11 i mladi Marko Pavićević koji je ubacio 10. Svakako treba apostrofirati učinak i Brajsa Džonsa koji je ubacio 10 poena uz sjajnih 14 asistencija.

Od samog početka Panteri su igrali sa ogromnom energijom. Sjajan doprinos davao je odmah na početku Nikola Šaranović na obe strane parketa. Odlično se nosio sa prekaljenim Kevinom Panterom, a i poentirao je u napadu. FMP Meridian je imao kontrolu utakmice. Na kraju prve četvrtine zahvaljujući izvrsnom protoku lopte u napadu Panteri su imali šest poena prednosti (24:18).

Prednost je očuvana i do poluvremena i Panteri su sa šest poena prednosti otišli na veliki odmor, ali Partizan je pritiskao. FMP Meridian je imao problema sa kontrolom skoka, iskustvo i evroligaški kvalitet Lesora i Ledeja su dolazili do izražaja u borbi sa Izunduom i mladim Pavićevićem. Ipak, uprkos tome izabranici Nenada Stefanovića su odolevali.

Utakmica je bila u praktičnom egalu do samog kraja. Ekipe su se često smenjivale u vođstvu, FMP Meridian je imao svoje šanse, ali su Panteri ostali bez energije. Duža klupa Partizana dovela je do toga da gosti sa više energije dočekaju završnicu. Brajs Džons je igrao više od 33 minuta, osetilo se to u završnici kada je napravio jednu grešku, a i promašio šut koji je sklon da pogodi. Međutim, borba se ne može osporiti do poslednjeg zvuka sirene Panteri su se borili da naprave veliko iznenađenje. Ipak, ono je u 20. kolu ABA lige izostalo.  Poslednje poene postigao je Zek Ledej nakon skoka, a potom sa linije penala i tu stavio tačku na utakmicu – 80:86.

Sledi pauza u ABA ligi, a FMP Meridian će narednu utakmicu odigrati u Nišu. U petak od 18 časova u četvrtfinalu Pantere čeka najteži mogući izazov, meč protiv još jednog ABA ligaša ekipe Borca iz Čačka.

FMP Meridian – Borac Čačak 80:86 (24:18, 22:22, 16:24, 18:22)

FMP Meridian: Pavićević 10, Vujičić, Džons 10 (14as), Šaranović 6, Tasić 16 , Radonjić 13, Izundu 12 (5sk), Simović 2, Nerandžić 11, Stepanović, Manojlović, Lakić.