Upcoming MatchFMP Meridian – Mega Mis/30/09/2022/FMP Arena

Pobeda Pantera u Splitu vredna plejofa!

11

FMP Meridian je u plejofu ABA lige! Kruna na fantastičnu sezonu stavljena je na teškom gostovanju u Splitu. Obe ekipe ušle su silno motivisane u ovaj meč i to se videlo kroz ogromnu borbu koja je trajala ne 40, već 45 minuta. Dramatični momenti, produžetak, ali tako je slađe. Iz Splita Panteri dolaze kući sa kartom za doigravanje u regionalnom takmičenju nakon pobede rezultatom 85:90.

Briljirao je Brajs Džons na ovom meču i postigao 23 poena uz devet asistencija i šest skokova. Ništa manji doprinos nije dao Danilo Tasić koji je ubacio 16 poena uz šest skokova i pet asistencija, a njegove dve trojke bile su neverovatno važne za konačan ishod. Dvocifren je bio i Ebuka Izundu koji je meč završio sa 13 poena uz devet skokova, kao i Nenad Nerandžić koji je upisao 10 poena uz šest skokova.

Statistika će ipak sakriti neverovatnu timsku igru Pantera. Kada igra u napadu nije bila savršena, timska odbrana i neverovatna borbenost držali su egal. Neće statistika ni reći da je Aleksa Stepanović pogodio ključnu trojku za produžetak, da je mladi Milutin Vujičić svojih pet poena ubacio u produžetku… Ona neće reći da je ovo bila jedna velika timska pobeda.

Od početka utakmice Panteri su diktirali ritam. Odličan je bio Brajs Džons koji je u ranoj fazi utakmice postigao šest poena i bio najzaslužniji uz čvrstu odbranu za vođstvo (6:9). Nastavili su prvotimci FMP Meridiana da igraju dobro, nakon trojke Simovića njihova prednost je iznosila i 11:16, ali je motivisani domaćin imao odgovor 5:0 i izjednačio rezultat. Do kraja četvrtine igralo se praktično koš za koš, a poenima Alekse Stepanovića iz odbojke Panteri su uspeli da steknu prednost pred prvi odmor (18:20).

Split je uspeo da uvede utakmicu u sporiji ritam što je njima značajno više odgovaralo. FMP Meridian je tri minuta bio bez poena iz igre, a dobra odbrana je čuvala Pantere u egalu. Ponovo se tada pojavio Brajs Džons koji je prekinuo seriju rivala. Imao je plejmejker FMP Meridiana 15 poena već na poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno za vođstvo jer je njegov prezimenjak iz Splita pogodio jako tešku trojku tik pred istek vremena (39:38).

Velika borba nastavila se i u trećoj četvrtini. FMP Meridian je i dalje tražio za napadačkim ritmom, ali je odbrana bila dovoljno čvrsta. Napadačka igra je postala raznovrsnija, ali su Panteri prilično kuburili sa šutom sa distance čak i iz dobro izgrađenih pozicija. Činilo se da taj element nedostaje da gosti steknu osetnije vođstvo i preuzmu potpunu kontrolu. Statistika je pokazivala da su Panteri ubacili samo dve trojke za 30 minuta igre što govori u prilog toj oceni.

Par visokih igrača Danilo Tasić i Ebuka Izundu su preuzeli napadačku igru FMP Meridiana, a do kraja treće četvrtine ostao je potpuni egal – 52:52.

U poslednjoj četvrtini verovatno najbolji igrač Splita Šorter je zadavao probleme odbrani Pantera, ali se u savršeno vreme pojavio u napadu i kapiten Marko Radonjić. Njegovi poeni uz faul stigli su i kada je Split došao do najvećeg vođstva na meču (63:62). Posle još jedne dobre odbrane stigla je i dugo čekana trojka Danila Tasića i FMP Meridian je ponovo prešao u vođstvo – 65:65.

Sve je slutilo na veliku borbu do kraja. Na nešto više od minut i po pre kraja Kovačević je pogodio trojku koja je donela tri poena prednosti domaćinu (72:69). Ipak, fantastična reakcija u odbrani Nenada Nerandžića je neutralisala grešku Izundua u napadu i Panteri su prišli na poen zaostatka pre završnog minuta igre (72:71).  Ponovo je sjajna odbrana donosila šanse za veliku pobedu, a Aleksa Stepanović je pogodio izrazito važan šut iz ugla na 25 sekundi pre kraja (72:74).

FMP Meridian je birao faul, a na liniji penala se našao Karlo Žganec koji je bio oba puta precizan (74:74). Odgovornost je preuzeo Brajs Džons, vanserijskim driblingom izbacio Kovačevića, ali nije bio precizan iz izgledne pozicije. Odlučivali su produžeci.

Sjajnu rolu tada je imao Milutin Vujičić koji je ubacio pet vezanih poena u ranoj fazi produžetka.  FMP Meridian je diktirao ritam, a kada je posebno motivisani Danilo Tasić pogodio novu trojku Panteri su napravili ogroman iskorak ka bitnoj pobedi (80:86) na 1:28 do kraja utakmice. Da to nije kraj drame pobrinuo se Perković teškom trojkom. Sada su Danilo Tasić i Nenad Nerandžić inteligentno u odbrani odradili posao, a Nernadžić se nagradio i poenima iz kontre (83:88).

Split – FMP Meridian 85:90 (18.20, 21:18, 13:14, 22:22, 11:16)

FMP Meridian: Pavićević 3, Vujičić 5, Džons 23 (9as, 5sk), Šaranović, Tasić 16 (6sk, 5as), Dradonjić 8, Izundu 13 (9sk), Simović 5, Nerandžić 10 (6sk), Stepanović 7, Manojlović, Lakić.